کودک سمج
هدف:فرا گیری نحوه برخورد با یک کودک سمج
این گونه رفتارها باید عادی تلقی شود و آموزش کودک را تحت تاثیر قرار ندهد.اگر والدین دنی در نخریدن دومین بستنی برای او جدی باشند،نباید به هنگام آبرو ریزی در انظار عمومی از مخالفت منطقی خود دست بر دارند.
1-اگر در مکان های عمومی هستید، نگران نباشید که مردم درباره شما چگونه فکر می­کنند، فقط سعی کنید فرزند گریان خود را از صحنه دور کنید.
2-اگر به هنگام خرید، فرزندتان تقاضا کرد برای او شکلات یا اسباب بازی بخرید و در صورت خودداری شما شروع به گریه کرد، مقاومت کنید و مطمئن باشید که فرزندتان از گریه کردن مایوس خواهد شد و دیگر از این شیوه برای جلب رضایت شما استفاده نخواهد کرد.
3-اگر به هنگام ملاقات نزدیکان خود، فرزند شما شروع به گریستن کرد، برای آنها توضیح دهید که قصد دارید فرزندتان را آموزش دهید. همیشه نباید به خواسته او عمل شود. از آنها عذر خواهی کنید و بگویید با کمی مقاومت،کودک از گریستن باز می ایستد.
4-اگر فرزندی سمج و بد اخلاق دارید، بهانه به دست او ندهید.
5-بعضی کودکان خود را به زمین زده و گریه می کنند، رفتار انها را نادیده بگیرید. اگر فرزندتان در اثر اشتباه خود وسایلش را از دست داد، شما مسئولیت آن را بر عهده نگیرید. مثلا اگر بادکنکی برای او خریده اید که هنگام بازی ترکید بادکنک دیگری برای او نخرید.
6-بعضی کودکان در راه رفتن تنبل هستند و برای آن که مادرشان آنها را در آغوش بگیرد،گریه می­کنند.از این واکنش کودکان نهراسید و  بگذارید گریه کنند.
7-گریه شدید سبب خستگی و عرق کردن کودکان می شود. در این هنگام پیراهن آنها را خارج کنید و به آنها نوشیدنی بدهید.
8-گریه و لجبازی کودکان فقط ده دقیقه ادامه خواهد داشت. اگر این رفتار غیر قابل کنترل و غیر منطقی بود و پس از چهار سالگی کودک نیز ادامه یافت به متخصص کودکان مراجعه کنید.
 
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1392-9-23 11:48        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ